Home / Lajme / Maqedoni / Dy të vdekur dhe disa të plagosur në dy aksidente në Tetovë

Dy të vdekur dhe disa të plagosur në dy aksidente në Tetovë

24 korrik-Aksidenti i parë ka ndodhur në fshatin Pallçishtë, dhe tjetri në rrugën Tetovë – Zhelinë. Ekipet e SPB-së së Tetovës kanë dalur në vendin e ngjarjes.

Sot rreth orës 7 të mëngjesit kanë ndodhur dy aksidente njëri në Pallçisht dhe njëri në rrugën Zhelinë- Tetovë ku mbetën të vdekur dy të rinj dhe disa të lënduar. Nga spitali i Tetovës e konfirmuan vdekjen e dy të rinjve. Bëhet fjalë për Mirsad dhe Suad Asani. Këto janë emrat e personave qëiu nënshtruan plagëve nga aksidenti që ndodhi sot në mëngjes në Pallçisht të Tetovës. Viktimat janë të moshës 20 dhe 21 vjeç.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *