Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski: Nuk ka kushte për takim të ri liderësh

Gruevski: Nuk ka kushte për takim të ri liderësh

7 korrik-Ndërkohë nga ana tjetër opozita brifonte se tashmë e ka thënë propozimin e saj të fundit dhe se topi është tek pala tjetër dhe se pret deklarimin e VMRO DPMNE-së dhe gatishmërinë e tyre për takim të ri liderësh.

Kryeministri Nikolla Gruevski deklaroi sot se ende nuk ka kushte për mbajtjen e një takimi të ri të katër liderëve politik. Ai tha se për arritjen e një marrëveshje duhet pëlqimi i të dyja palëve, ndërsa një gjë e tillë nuk është arritur deri tani. Deklarata e Gruevskit vjen pas disa ditësh heshtje të palëve në bisedime.

Ndërkohë nga ana tjetër opozita brifonte se tashmë e ka thënë propozimin e saj të fundit dhe se topi është tek pala tjetër dhe se pret deklarimin e VMRO DPMNE-së dhe gatishmërinë e tyre për takim të ri liderësh.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *