Home / Lajme / Maqedoni / Hahn takohet me Ahmetin dhe Thaçin

Hahn takohet me Ahmetin dhe Thaçin

14 korrik-Takime të ndara do të ketë edhe me Zoran Zaev dhe kryeministrin Nikolla Gruevski. Është e paqartë nëse do të ketë një takim të përbashkët me të gjithë liderët. Pritet që takimeve t’i bashkohen edhe treshaj e lehtësuesve deputetët Ivo Vajgl, Eduard Kukan dhe Riçard Hovit

Pas mbërritjes së komisionerit Hahn në vend këtë mëngjes tashmë ka filluar takime të ndara me udhëheqësit e katër partive politike kryesore. Në këto momente Hahn takohet me udhëheqësit e BDI-së dhe PDSH-së, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi.

Takime të ndara do të ketë edhe me Zoran Zaev dhe kryeministrin Nikolla Gruevski. Është e paqartë nëse do të ketë një takim të përbashkët me të gjithë liderët. Pritet që takimeve t’i bashkohen edhe treshaj e lehtësuesve deputetët Ivo Vajgl, Eduard Kukan dhe Riçard Hovit.

Për më vonë është paralajmëruar një konferencë për shtyp nga komisioneri Hahn ku pritet të shpallë rezultatet e bisedimeve me udhëheqësit politikë

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *