Home / Lajme / Maqedoni / Han javën që vjen viziton Shkupin

Han javën që vjen viziton Shkupin

9 korrik-Nga Komisioni Evropian sot përmes një deklarate me shkrim kanë theksuar se nuk ka kohë për të humbur dhe se liderët duhet të sillen me përgjegjësi dhe të punojnë me përkushtim që të arrihet deri të zgjidhja e problemit.

Pas deklaratës së kryeministrit Nikolla Gruevski se nuk ka kushte për takim liderësh dhe pas preskonferencës së djeshme të liderit opozitarë Zoran Zaev, me ç’rast bisedimet i shpalli si të pasuksesshme, nga Komisioni Evropian sot përmes një deklarate me shkrim kanë theksuar se nuk ka kohë për të humbur dhe se liderët duhet të sillen me përgjegjësi dhe të punojnë me përkushtim që të arrihet deri të zgjidhja e problemit.

Nga Komisioni Evropian njoftojnë se në fillim të javës së ardhshme, pritet në Shkup të qëndroj sërish eurokomisari Johanes Han.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *