Home / Sport / Hasani: Mund edhe te fitojm Aberdeen

Hasani: Mund edhe te fitojm Aberdeen

01 korrik – “Shkëndija gjendet para një sfide evropiane. Aberdeen gjithsesi se është ekip i fuqishëm, por ne kemi atutë tona. Nuk duhet të kemi frikë, por të besojmë në vetëvete dhe të shpresojmë në sukses.

Reprezentuesi i Maqedonise, Ferhan Hasani, i cili i është bashkuar ekipit me vonesë në përgatitje, tha se nuk është hendikep për të dhënë maksimumin në takimin e së enjtes.

“Shkëndija gjendet para një sfide evropiane. Aberdeen gjithsesi se është ekip i fuqishëm, por ne kemi atutë tona. Nuk duhet të kemi frikë, por të besojmë në vetvete dhe të shpresojmë në sukses. Unë jam maksimalisht I përgatitur edhe pse me vonesë jam inkuadruar në ekip. Me angazhim maksimal të cdo individi mund edhe të fitojmë”, tha Hasani.

“Gjithsesi se kemi nevojë për tifozët sepse me përkrahjen e tyre mund të arrijmë shumë. Na nevojiten që të jenë në numër sa më të madh që të arrijmë te rezultati i dëshirueshëm”, shtoi Hasani.

Ndryshe, deri tani janë shitur më shumë se tre mijë bileta. Një biletë kushton 200 denarë. Takimi do të luhet, të entën, në stadiumin “Filipi i Dytë në Shkup me fillim prej orës 21:00

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *