Home / Lajme / Maqedoni / Intensitet i rritur i komunikacionit në akset rrugore

Intensitet i rritur i komunikacionit në akset rrugore

23 korrik-LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, shpejtësi të adaptuar të lëvizjes dhe respektim të sinjalizimit të vendosur rrugor, veçanërisht në akset të cilat kalojnë nëpër gryka dhe qafa malore në akset Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Demir Kapi – Udovë, Koçan – Dellçevë dhe Vinicë – Berovë ku është e mundur dukuria e shpeshtë e shembjeve.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve të qytetit është rritur, kumtoi LAMM.

Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe për dalje nga vendi.
Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore po zhvillohet në rrugë të thata.

LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, shpejtësi të adaptuar të lëvizjes dhe respektim të sinjalizimit të vendosur rrugor, veçanërisht në akset të cilat kalojnë nëpër gryka dhe qafa malore në akset Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Demir Kapi – Udovë, Koçan – Dellçevë dhe Vinicë – Berovë ku është e mundur dukuria e shpeshtë e shembjeve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *