Home / Lajme / Maqedoni / Ku është Jankullovska !?

Ku është Jankullovska !?

14 korrik-Jankullovska së fundi ishte protagoniste me përgjimet masive ku ajo nuk kishte kursyer gjatë bisedave autentike fjalë fyese ndaj shqiptarëve, ndërsa largimi i saj u bë menjëherë pas operacionit dhe përleshjeve në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska protagonistja kontroverse e shumë ngjarjeve në Maqedoni së fundi është larg vëmendjes së mediave dhe politikës ditore.

Ajo po bën jetën e saj private, ndërsa herën e fundit është parë në Ohër në festivalin “Vera e Ohrit”, ku sërish ka qenë pjesë e një skandali, kur truprojet e saj dhe të ministrit të financave i kanë marrë një telefon celularë gazetarit të “Maktel”, Sasho Politiko, për shkak se ai po i xhironte dhe po i parashtronte pyetje.

Jankullovska së fundi ishte protagoniste me përgjimet masive ku ajo nuk kishte kursyer gjatë bisedave autentike fjalë fyese ndaj shqiptarëve, ndërsa largimi i saj u bë menjëherë pas operacionit dhe përleshjeve në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *