Home / Lajme / Maqedoni / Kujdes, sot dita më e nxehtë, temperatura deri 40 gradë

Kujdes, sot dita më e nxehtë, temperatura deri 40 gradë

8 korrik-Temeperaturat maksimalet pritet të jenë prej 34 gradë celsius deri në 40 gradë. Më nxehtë do të jetë në rajonin e Gjevgjelisë. Por në pjesën më të madhe të vendit temperatura do të jetë 38 gradë.

Në Maqedoni por edhe në vendet e Ballkanit sot është dita më e nxehta gjatë kësaj vale të të nxehtit.

Temeperaturat maksimalet pritet të jenë prej 34 gradë celsius deri në 40 gradë. Më nxehtë do të jetë në rajonin e Gjevgjelisë. Por në pjesën më të madhe të vendit temperatura do të jetë 38 gradë.

Në rajonin e Prespës dhe Ohrit temperaturat do të jenë prej 32 deri 35 gradë celsius. Edhe në Shkup do të jetë mot i ngrohtë me temperaturë deri 38 gradë celsius. Prej nesër pritet rënie e temperaturave. (INA)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *