Home / Lajme / Maqedoni / LDSM :Gruevski ik nga marrëveshja e 2 qershorit

LDSM :Gruevski ik nga marrëveshja e 2 qershorit

9 korrik-“Kjo ndodh sepse Gruevski paralajmëroi se do të tërhiqet, pastaj u bë pishman dhe nuk do të tërhiqet, për këtë është i pavendosur me ministritë që I jep, pastaj nuk I jep për qeveri kalimtare, sepse dëshiron që t`iu shmanget obligimeve nga marrëveshja e 2 qershorit.

Ka reaguar LSDM-ja e cila theksoi se e vërteta për maqedoninë e ka treguar fytyrën e vërtetë të Nikolla Gruevskit dhe bashkëpuntorëve të tij. Sipas LSDM-së, ata e dijnë se çkanë bërë dhe pikërisht për atë edhe u dhemb.
“Kjo ndodh sepse Gruevski paralajmëroi se do të tërhiqet, pastaj u bë pishman dhe nuk do të tërhiqet, për këtë është i pavendosur me ministritë që I jep, pastaj nuk I jep për qeveri kalimtare, sepse dëshiron që t`iu shmanget obligimeve nga marrëveshja e 2 qershorit. Me vendimet e komitetit qendror , VMRO-DPMEN në mënyrë të drejtpëdrejt vërtetoi se e prishin marrëveshjen e dy korrikut ku Gruevsi u zotua me nënshkrimin e tij.Gruevski në atë marrëveshje u pajtua që zgjedhjet ti organizojë qeveri e cila do të organizojë zgjedhje fer dhe demokratike, por më pas u friëksua dhe u tërhoq dhe tenton që të zhagitë procesin negociues.Tashmë Gruevski, është I habitur se është kapur në skenarin e tij dhe tashmë është e qartë se është I frikëuarë, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *