Home / Lajme / Maqedoni / ‘Monstra’, anulohet seanca e Apelit

‘Monstra’, anulohet seanca e Apelit

6 korrik-Shkak i anulimit të kësaj seance dëgjimore ishte mos-prezenca në gjykatë e të dënuarve Haki Aziri dhe Agim Ismailloviq, të cilët nuk janë sjellë nga burgut i Idrizovës ku edhe vuajnë dënimin.

Gjykata e Apelit ka anuluar seancën publike ku duheshin të shqyrtohen ankesat e ngritura nga të akuzuarit e rastit “Monstra” dhe avokatët e tyre.

Shkak i anulimit të kësaj seance dëgjimore ishte mos-prezenca në gjykatë e të dënuarve Haki Aziri dhe Agim Ismailloviq, të cilët nuk janë sjellë nga burgut i Idrizovës ku edhe vuajnë dënimin.

Gjykatësja Jasna Ivanova dhe trupi prej pesë anëtarëve, mes të cilëve edhe një shqiptar, ka vendosur që seanca e radhës të mbahet 11 shtator.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *