Home / Lajme / Maqedoni / Ndërroi jetë Sami Ibraimi

Ndërroi jetë Sami Ibraimi

21 korrik-Sami Ibrahimi ka qenë deputet i PPD-së në përbërjen e dytë parlamentare, si dhe për katër vite të tjera ka ushtruar detyrën e ambasadorit të Maqedonisë në Danimarkë.

Në moshën 75 vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë ndërroi jetë Sami Ibraimi. I ndjeri ndër vite ka kontribuar në përmirësimin e jetës shoqërore dhe politike të shqiptarëve në vend. Sami Ibrahimi ka qenë deputet i PPD-së në përbërjen e dytë parlamentare, si dhe për katër vite të tjera ka ushtruar detyrën e ambasadorit të Maqedonisë në Danimarkë. Para pensionimit punoi si profesor universitar në Universitetin e Evropës Juglindore.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *