Home / Lajme / Maqedoni / Në cilin bregdet rezitet Gruevski!

Në cilin bregdet rezitet Gruevski!

20 Korrik – Gruevski këto ditë të vapës së madhe në Maqedoni ku temperaturat kalojnë mbi 40 gradë Celsius ka gjetur kohë që të pushon.

Kryeministri Nikolla Gruevski si duket pas zgjidhjes së krizës politike në Maqedoni ka filluar të relaksohet. Në një foto ai shihet i shtrirë nën një çadër duke u rrezitur në diell të hapur, raporton Zhurnal.

Ai mban syze dhe në dorën e djathtë ka një sprej për t’u lyer kundër djegies së lëkurës. Gruevski këto ditë të vapës së madhe në Maqedoni ku temperaturat kalojnë mbi 40 gradë Celsius ka gjetur kohë që të pushon.

Ajo që mbetet enigmë është se ende nuk dihet se në cilën plazhë është fotografuar kryeministri Gruevski. Ndryshe, politikanët maqedonas preferojnë bregdetin grek dhe atë turk.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *