Home / Lajme / Maqedoni / “Oferta e fundit”, LSDM-ja kërkon dorëheqjen e Gruevskit 150 ditë para zgjedhjeve

“Oferta e fundit”, LSDM-ja kërkon dorëheqjen e Gruevskit 150 ditë para zgjedhjeve

7 korrik-Ndër të tjera në pakon e kërkesave është kërkuar që opozita të udhëheqë me katër ministri atë të MPB-së, Bujqësi, ministrinë për punë dhe politik sociale dhe Financat dhe jo të ketë vetëm kontrollues të ministror.

Kryeministri Nikolla Gruevski të largohet nga posti 150 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, ka qen kërkesa e fundit e LSDM-së që i ka dorëzuar VMRO-DPMNE-së, transmeton DW.

Nga LSDM-ja thonë se këtë informacion nuk do ta komentojnë në këtë fazë të bisedimeve.

Ndër të tjera në pakon e kërkesave është kërkuar që opozita të udhëheqë me katër ministri atë të MPB-së, Bujqësi, ministrinë për punë dhe politik sociale dhe Financat dhe jo të ketë vetëm kontrollues të ministror.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *