Home / Lajme / Rajon / Rama: Incidenti i Kumanovës ka nevojë për një hetim transparent

Rama: Incidenti i Kumanovës ka nevojë për një hetim transparent

25 korrik – Hetimi i pavarur dhe transparent për incidentin në Kumanovë do të jetë një ndihmesë për të gjithë”, këto ndërmjet tjerash tha Edi Rama në intervistën për Tv Telma.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë për Tv Telma theksoi se hetimi i drejt, i pavarur dhe transparent për incidentin e Kumanovë është një ndihmesë për të gjithë.

“Shqipëria nuk do t`i vendos veto në NATO. Plotësimi i Marrëveshjes së Ohrit është i rëndësishëm për stabilitetin e Maqedonisë dhe përgjegjësi e partisë në pushtet. Hetimi i pavarur dhe transparent për incidentin në Kumanovë do të jetë një ndihmesë për të gjithë”, këto ndërmjet tjerash tha Edi Rama në intervistën për Tv Telma.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *