Home / Lajme / Maqedoni / Shpërthim i fuqishëm përpara SPB Shkup, dëmtohen 6 makina

Shpërthim i fuqishëm përpara SPB Shkup, dëmtohen 6 makina

30 korrik-Sipas informacioneve, tani për tani, person i panjohur, në rrugën Angel Dimovski, ka aktivizuar mjet shpërthyes dhe është dëgjuar shpërthim i fortë. Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar gjashtë makina ndërsa për fat të mirë nuk ka viktima në njerëz.

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar mbrëmjen e djeshme, 30 minuta pas mesnate në hapësirë për parking përpara ndërtesës së Sektorit për Punë të Brendshme- Shkup.

Sipas informacioneve, tani për tani, person i panjohur, në rrugën Angel Dimovski, ka aktivizuar mjet shpërthyes dhe është dëgjuar shpërthim i fortë. Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar gjashtë makina ndërsa për fat të mirë nuk ka viktima në njerëz.

Vendi menjëherë është siguruar nga policia ndërsa hetimi është duke u zhvilluar edhe më tej.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *