Home / Lajme / Maqedoni / Sot 38 gradë, nesër edhe më nxehtë

Sot 38 gradë, nesër edhe më nxehtë

7 korrik-Nesër dhe të enjten do të jetë moti më i nxehtë me rritje të temperaturave. Të enjten pasdite pritet reshje të shiut. Të premten do të shënohen ulje të temperaturave për 3 deri 4 gradë Celsius.

Moti sot në Maqedoni do të jetë më i nxehtë dhe vranësira minimale dhe erë të lehtë nga pjesa verilindore.
Temperatura e mëngjesit do të jetë prej 13 deri 21 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës prej 31 deri 38 gradë. Në Shkup moti do të jetë i nxehtë dhe me temperaturë të ditës që do të mbërrijë deri në 37 gradë Celsius.
Nesër dhe të enjten do të jetë moti më i nxehtë me rritje të temperaturave. Të enjten pasdite pritet reshje të shiut. Të premten do të shënohen ulje të temperaturave për 3 deri 4 gradë Celsius.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *