Home / Lajme / Maqedoni / Tërmet ne Tetovë

Tërmet ne Tetovë

11 korrik -Epiqendra e këtij tërmeti ishte rajoni i Tetovës, konkretisht epiqendra ka qenë 2 kilometër në afërsi të fshatit Kamjan, ne fshatin Bogovinë

Një termet ka përfshirë sot në orët e mëngjesit një pjesë të Maqedonisë perendimore.

Epiqendra e këtij tërmeti ishte rajoni i Tetovës, konkretisht epiqendra ka qenë 2 kilometër në afërsi të fshatit Kamjan, ne fshatin Bogovinë, por dridhje të tokës janë dëgjuar edhe në Tetove ,Shkup dhe Gostivar.

Dridhjet e tokës kanë filluar në ora 2:03:29, ndërsa fuqia e tërmetit ka qenë 2.9 shkallë të Rihterit

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *