Home / Lajme / Maqedoni / Tre të zhdukur për dy ditë në Maqedoni

Tre të zhdukur për dy ditë në Maqedoni

20 korrik- Rasti i dytë është për një 32 vjeçar nga Draçeva e Shkupit. Ndërsa rasti i tretë është zhdukur 66 vjeçari nga Kavadarci dhe se zhdukjen e tij e ka lajmëruar bashkëshortja e tij. Muajve të fundit janë shtuar rastet e zhdukjes të qytetarëve dhe se kjo dukuri është tejet shqetësuese.

Ministria e punëve të brendshme në Maqedoni ka informuar për tre persona të zhdukur gjatë fundjavës. Bëhet fjalë për një vajzë 28 vjeç nga Shkupi, për të cilën nuk ka asnjë gjurmë nga dita e shtunë.

Ngjarja është paraqitur në stacionin policor Bit Pazar nga vëllai i saj 41 vjeç. Rasti i dytë është për një 32 vjeçar nga Draçeva e Shkupit. Ndërsa rasti i tretë është zhdukur 66 vjeçari nga Kavadarci dhe se zhdukjen e tij e ka lajmëruar bashkëshortja e tij. Muajve të fundit janë shtuar rastet e zhdukjes të qytetarëve dhe se kjo dukuri është tejet shqetësuese.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *