Home / Lajme / Maqedoni / Trupa e baletit të Shqipërisë në Tetovë

Trupa e baletit të Shqipërisë në Tetovë

22 korrik-Sonte m me fillim në ora 20:00 në Pallatin e Kulturës në Tetovë, Vera e Kulturës Tetovare sjell për të tretën herë në Tetovë, Trupën e Baletit pranë Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit – Republika e Shqipërisë.

Vera e Kulturës Tetovare sjell për të tretën herë në Tetovë, Trupën e Baletit pranë Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit – Republika e Shqipërisë. “La Sylphie” – baleti klasik me dy akte dhe skenografi grandioze, do të mahnit artdashësit tetovar, sonte më datë 22.07.2015 me fillim në ora 20:00 në Pallatin e Kulturës në Tetovë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *