Home / Lajme / Maqedoni / Vdes emigranti në kufirin me Maqedoninë, 5 ditë pa bukë dhe ujë

Vdes emigranti në kufirin me Maqedoninë, 5 ditë pa bukë dhe ujë

2 korrik-“Për fat të keq asnjë organizatë joqeveritare nuk shkoi për të marrë në zonën midis kufijve 25 vjeçarin, i cili para dy ditëve ndërroi jetë në Gjevgjeli. Një nga familjarët e tij ka ardhur nga Gjermania dhe po përgadit dokumentet dhe mundësinë për varrimin e tij.

Emigranti sirian i cili ndërroi jetë para disa ditëve në Maqedoni kishte qëndruar në zonën kufitare midis Maqedonisë dhe Greqisë për pesë ditë pa bukë e pa ujë.

Kjo është konfirmuar nga Mersila Smailoviq nga organizata joqeveritare ‘Legis’ nga Shkupi.

“Për fat të keq asnjë organizatë joqeveritare nuk shkoi për të marrë në zonën midis kufijve 25 vjeçarin, i cili para dy ditëve ndërroi jetë në Gjevgjeli. Një nga familjarët e tij ka ardhur nga Gjermania dhe po përgadit dokumentet dhe mundësinë për varrimin e tij.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *