Home / Lajme / Rajon / Vdes kosovari i katërt i lënduar në Kazakistan

Vdes kosovari i katërt i lënduar në Kazakistan

14 korrik-Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar edhe drejtori i kompanisë Mabetex, Islam Pacolli.

Një ditë më parë gjatë çmontimit të një skeleje në Kazakistan e humbën jetën tre punëtorë nga Kosova.

Ka ndërruar jetë edhe punëtori i katërt i Mabetex-it Hajrush Hoti, i cili ishte lënduar të hënën gjatë punës në Astana të Kazakistanit.

Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar edhe drejtori i kompanisë Mabetex, Islam Pacolli.

Një ditë më parë gjatë çmontimit të një skeleje në Kazakistan e humbën jetën tre punëtorë nga Kosova.

Viktimat ishin 34 vjeçari Blerim Kadriu, 32 vjeçari Bekim Durmishi dhe Luan Bakia 39 vjeç.

Ndërkohë, i lënduar është edhe Avni Maksuti.

Gjithashtu lexo

Turqia kërkon rishikimin e kufijve detarë me Greqinë, grekët kundërpërgjigjen: Jemi gati edhe për luftë

Një ditë pas deklaratave të ministrit të Jashtëm turk, Mevlut Caushoglu, se zona e disa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *