Home / Lajme / Maqedoni / Viti i ri shkollor në Maqedoni fillon më 1 shtator, nuk ka prolongim

Viti i ri shkollor në Maqedoni fillon më 1 shtator, nuk ka prolongim

31 korrik-Sipas vendimit të Qeverisë, viti i ri shkollor për shkollat fillore dhe të mesme nis me fillimin e muajit shtator dhe se nuk do të ketë shtyerje të vitit shkollor, edhe pse një kërkesë ishte bërë nga ana e hotelierëve.

Qeveria e Maqedonisëka vendosur që viti i ri shkollor megjithatë të fillojë më 1 shtator.
Sipas vendimit të Qeverisë, viti i ri shkollor për shkollat fillore dhe të mesme nis me fillimin e muajit shtator dhe se nuk do të ketë shtyerje të vitit shkollor, edhe pse një kërkesë ishte bërë nga ana e hotelierëve.
Ministria e Arsimit kohë më parë kishte bërë të ditur se po shqyrton mundësinë e shtyerjes së vendimit, pas kërkesës së hotelierëve që të shtyhet pushimi shkollor deri më 15 shtator.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *