Home / Lajme / Maqedoni / Vjedhje në Tetovë, vidhen bizhuteri ari dhe të holla me vlerë 2000 euro

Vjedhje në Tetovë, vidhen bizhuteri ari dhe të holla me vlerë 2000 euro

2 korrik-Pas asaj, nga raftet në dhomën e gjumit, veçanërisht prej një çante të zezë ata morën një pjesë të madhe bizhuteri ari dhe një orë, dhe gjithashtu morën edhe me vete edhe 15 mijë denarë që ishin në portofolin dhe në një sirtar në dhomën e gjumit dhe në dhomën e ndjenjës.

Dje në mes orës 18 dhe 19 , është bërë një vjedhje e rëndë në shtëpinë e 60-vjeçarit L.C nga Tetova, në rrugën “132” në Tetovë.

Persona të panjohur kanë përdorur mungesën e personave në shtëpi dhe gjatë kësaj periudhe, më forcë kanë hapur derën e përparme dhe tërësisht kanë kontrolluar shtëpinë.

Pas asaj, nga raftet në dhomën e gjumit, veçanërisht prej një çante të zezë ata morën një pjesë të madhe bizhuteri ari dhe një orë, dhe gjithashtu morën edhe me vete edhe 15 mijë denarë që ishin në portofolin dhe në një sirtar në dhomën e gjumit dhe në dhomën e ndjenjës.

Me konfiskimin, pa u vënë re nga askush, ata braktisën shtëpinë duke shkaktuar dëme të përgjithshme të cilat, sipas pronarit, është vlerësuar në 120 mijë denarë.

Është bërë inspektimi dhe më pas do të punohet për zbulimin e autorëve./

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *