Home / Lajme / Maqedoni / VMRO:Zaev le të publikojë gjithçka për Monstrën

VMRO:Zaev le të publikojë gjithçka për Monstrën

9 korrrik-Për shkak të asaj që Zoran Zaev vazhdimisht kanoset me publikimin e regjistrimeve të krijuara dhe ngjitura edhe për rastin Monstra dhe për atë se ne jemi të bindur se nuk ka asgjë kontestuese në rastin, sot publikisht i bëjmë thirrje të publikojë gjithçka që posedon pa e zgjatur, thonë nga VMR-DPMNE.

VMRO-ja reagoi pak minuta më vonë nga qëndrimi i LSDM-së për bisedimet. Sipas VMRO-së, “me konferencën e sotme për shtyp u vërtetuan dyshimet tona se Zoran Zaev dhe LSDM nuk duan zgjedhje. Ata frikësohen prej tyre dhe duan t’i shmangen, sidomos për shkak të anketës së sotshme të publikuar nga Instituti ndërkombëtarë republikan. Zoran Zaev e di se do t’i humbë zgjedhjet e ardhme, prandaj ikë prej tyre, reagojnë nga VMRO-DPMNE-ja. Nga partia shtojnë se Zaev ikë nga marrëveshja e 2 qershorit të cilën ai vetë e nënshkroi, mbështetës i të cilës ishte edhe BE. Për shkak të asaj që Zoran Zaev vazhdimisht kanoset me publikimin e regjistrimeve të krijuara dhe ngjitura edhe për rastin Monstra dhe për atë se ne jemi të bindur se nuk ka asgjë kontestuese në rastin, sot publikisht i bëjmë thirrje të publikojë gjithçka që posedon pa e zgjatur, thonë nga VMR-DPMNE.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *