Home / Lajme / Rajon / Xhandarmëria serbe afër Maqedonisë dhe Kosovës?

Xhandarmëria serbe afër Maqedonisë dhe Kosovës?

25 korrik – Ushtria dhe xhandarmeria serbe orëve të fundit ka zbarkuar në Luginën e Preshevës, respektivisht afër kufirit me Kosovën (përgjatë 117 km)

Ushtria dhe xhandarmeria serbe orëve të fundit ka zbarkuar në Luginën e Preshevës, respektivisht afër kufirit me Kosovën (përgjatë 117 km).

Ndërkohë raportohet se mediat serbe thonë se përkrahësit e ISIS-it kanë arritur në Kosovë.

Ky informacion është në jug të Serbisë erdhën nga ana tjetër e linjës administrative, që javët e fundit janë mbajtur forcat jashtëzakonisht të fuqishme të ushtrisë, policisë dhe xhandarmërisë.”, transmeton “Presheva jonë”.

Gjithashtu lexo

Tiranë: Vret bashkëshorten e më pas vetëvritet – (VIDEO)

Një telefonatë e mbërritur paraditen e së dielës në numrin e emergjencave 112, ka lajmëruar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *