Home / Lajme / Maqedoni / Zaev në linjë të ‘nxehtë’ me Brukselin

Zaev në linjë të ‘nxehtë’ me Brukselin

9 korrik-Këshilli qendror i LSDM sot pritet të diskutojë për situatën e fundit politike dhe të shpalos aktivitetet e tjera politike sipas paralajmërimeve të planit B, për aktivizimin e ‘bombave’ dhe veprimeve radikale.

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas ndërprerjes së negociatave për zgjidhjen e krizës politike po vazhdon të jetë në komunikim me Brukselin zyrtar. Disa media kanë informuar se Zaev ka pasur një bisedë të gjatë telefonike me eurokomisionerin për zgjerim të KE-së, Johannes Hahn, por edhe takime me dy ambasadorët kryesor në vend, Jess Baily të SHBA-ve dhe Aivo Orav të BE-së.

Këshilli qendror i LSDM sot pritet të diskutojë për situatën e fundit politike dhe të shpalos aktivitetet e tjera politike sipas paralajmërimeve të planit B, për aktivizimin e ‘bombave’ dhe veprimeve radikale.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *