Home / Lajme / Maqedoni / 6 shishe ujë për 10 euro për emigrantët në Gjevgjeli

6 shishe ujë për 10 euro për emigrantët në Gjevgjeli

22 gusht-Në zonën jugore të vendit vazhdon të jetë i mbyllur kufiri, ndërsa lejohen në raste të caktuara familje me fëmijë dhe gra.

Tregtarë lokalë maqedonas në Gjevgjeli po përpiqen që emigrantëve me çmime shumë të larta t’iu shesin artikuj kryesorë ushqimorë.
Për gjashtë shishe me ujë duhet dhënë 10 euro për një copë çokollatë 5 euro.

Pos kësaj, një pako cigare shitet 5 euro e një kg banane 10 dollarë, shkruan portali “Plusinfo”. Edhe Hekurudhat e Maqedonisë rritën çmimin e biletave për emigrantët nga 5 në 10 euro.

Në zonën jugore të vendit vazhdon të jetë i mbyllur kufiri, ndërsa lejohen në raste të caktuara familje me fëmijë dhe gra.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *