Home / Lajme / Maqedoni / A do të mbyllet edhe TV Tellma siç u mbyll A1-shi?

A do të mbyllet edhe TV Tellma siç u mbyll A1-shi?

14 Gusht – “Kështu nisi edhe aksioni për mbyllje të televizionit A1. Tash e ka radhën Tellma?”

Në lidhje me padinë penale të MPBsë ndaj shefit të Makpetrollit dhe, Andreja Josifovski ka pasur shumë reagime të personaliteteve të ndryshme, të cilët thonë se ky mund të jetë fillimi i mbylljes së Tellmës, pasi që kështu ka filluar edhe mbyllja e A1-shit.

“Kështu nisi edhe aksioni për mbyllje të televizionit A1. Tash e ka radhën Tellma?” ka pyetur kështu aksivisja për të drejtat e njeriut Najçevska, transmeton “lajmpress.”

Gazetari Vllado Apostollov ka deklaruar kështu: Shpresoj se e mësuam leksionin nga televizioni A1, por të themi sërisht: Targeti është Tellma, drejtësia selektive është padrejtësi.”

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *