Home / Lajme / Maqedoni / Aksi rrugor Tetovë-Jazhincë është pastruar

Aksi rrugor Tetovë-Jazhincë është pastruar

12 gusht-
Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve të qytetit është rritur. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.
Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të thata.

Megjithatë, punimet ndërtimore në këtë aks rrugor vazhdojnë dhe rekomandohet drejtim i kujdesshëm i automjeteve, shpejtësi e përshtatur sipas kushteve në rrugë dhe respektim të sinjalizimit të vendosur në komunikacion, njofton LAMM.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve të qytetit është rritur. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.
Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të thata.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *