Home / Lajme / Maqedoni / Dogana e Maqedonisë bllokon ndihmat e Zvicrës për Tetovën

Dogana e Maqedonisë bllokon ndihmat e Zvicrës për Tetovën

25 gusht-Këto ndihma për fat të keq nuk kanë arritur akoma tek nevojtarët dhe kanë mbetur në doganën e Tetovës për shkak se këta kërkojnë t’u paguhet 820 euro zhdoganim i dërgesës.
Nëse brenda 24 orësh ky problem nuk zgjidhet, kamioni me këto veshje do të rikthehet në Zvicër.

Këto që po shihni në foto janë ndihmat në veshmbathje dhe gjëra tjera të grumbulluara nga iniciativa Shqiptarët në Zvicër i ndihmojnë Tetovës. Përveç shqiptarëve në këtë aksion kanë marrë pjesë dhe zviceranët por edhe të tjerë.

Këto ndihma për fat të keq nuk kanë arritur akoma tek nevojtarët dhe kanë mbetur në doganën e Tetovës për shkak se këta kërkojnë t’u paguhet 820 euro zhdoganim i dërgesës.
Nëse brenda 24 orësh ky problem nuk zgjidhet, kamioni me këto veshje do të rikthehet në Zvicër.
Person kontakti për këtë mision është zonja Gezime Bauta e cila ka organizuar gjithë këtë operacion, por që nuk e ka ditur se në këtë shtet vihen tatime dhe doganë edhe ndihmave humanitare

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *