Home / Lajme / Maqedoni / Gazetari i TV Sitel i dënuar për drogë

Gazetari i TV Sitel i dënuar për drogë

23 gusht-Tek ai ishin gjetur disa pako me këtë lëndë narkotike. Revista publikoi një vendim gjyqësor të vitit 2011 që e dënonte gazetarin me dënim me kusht deri në vitin 2016. Në rast se ai gjatë kësaj periudhe do të kryente ndonjë vepër do të përfundonte në burg.

Gazetari i televizionit proqeveritar TV Sitel dhe njëri nga protagonistët e lajmeve dhe kronikave kundër opozitës, Aleksandar Spasovski – Sarma është i akuzuar për posedim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Sipas javores “Fokus”, Sarma si një nga megafonët e pushtetit është i dënuar me dënim me kusht për shkak se në vitin 2008 ishte kapur duke shitur marijuanë. Tek ai ishin gjetur disa pako me këtë lëndë narkotike. Revista publikoi një vendim gjyqësor të vitit 2011 që e dënonte gazetarin me dënim me kusht deri në vitin 2016. Në rast se ai gjatë kësaj periudhe do të kryente ndonjë vepër do të përfundonte në burg.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *