Home / Lajme / Maqedoni / Gostivar, sulmohet fizikisht 28 vjeçari nga 4 persona, lëndohet rëndë

Gostivar, sulmohet fizikisht 28 vjeçari nga 4 persona, lëndohet rëndë

6 gusht-Në sulm, ata kanë përdorur grushtat e tyre dhe një shkop bejsbolli dhe i kanë shkaktuar atij lëndime të rënda trupore, duke ia thyer krahun e majtë. Pas ndihmës, i plagosurit është liruar nga spitali.

Dje rreth orës 15 , 28-vjeçari V.N nga Ternova njoftoi se një ditë më parë në orët e pasdites rreth orës 18, në rrugën “Goce Delçev”, në Gostivar u sulmua fizikisht nga tre njerëz nga Turnova dhe një nga Gostivari, njfton SPB-Tetovë.

Në sulm, ata kanë përdorur grushtat e tyre dhe një shkop bejsbolli dhe i kanë shkaktuar atij lëndime të rënda trupore, duke ia thyer krahun e majtë. Pas ndihmës, i plagosurit është liruar nga spitali.

Janë ndërmarrë masa dhe aktivitete për sqarimin e të gjitha detajet në lidhje me sulmin dhe për të identifikuar dhe gjurmuar sulmuesit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *