Home / Lajme / Maqedoni / Grupet punuese sot do të diskutojnë për Prokurorin Special

Grupet punuese sot do të diskutojnë për Prokurorin Special

27 gusht-Peter Van Hoyt i cili është një ndërmjetës në bisedimet midis grupeve punuese partiake, pas takimit të djeshëm pesë orësh, Hoyt tha se ishte arritur përparim serioz për ligjin zgjedhor

Grupet e partive që punojnë në zbatimin e marrëveshjes në Przino për të kapërcyer krizën politike në Maqedoni, siç njoftuan sot përsëri në rendin e ditës do të jetë për Prokurorin Special, i cili ka juridiksion për të hetuar rastet e “Përgjimit” dhe “Puç”.

Ai duhet të zgjidhet jo më vonë se më 15 shtator, dy javë pas kthimit të opozitës në Parlament. Peter Van Hoyt i cili është një ndërmjetës në bisedimet midis grupeve punuese partiake, pas takimit të djeshëm pesë orësh, Hoyt tha se ishte arritur përparim serioz për ligjin zgjedhor

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *