Home / Lajme / Maqedoni / Han: Ka përparim në lidhje me prokurorin special

Han: Ka përparim në lidhje me prokurorin special

29 gusht-
“Lidhur me Prokurorin Special nga ana e dy partive politike dëgjoj se po përparohet mirë. Ne, BE dhe familja ndërkombëtare do të japim mundin tonë që zgjedhjet në prill të janë të lira dhe të kalojnë në pajtueshmëri me standardet ndërkombëtare”, deklaroi Han.

Eurkomisioneri për Zgjerim Johanes Hah deklaroi se opozita maqedonase javën e ardhshme patjetër duhet të kthehet në Parlament.

Pasta ai bëri të ditur se do të emërohet Prokurori Special i cili del nga protokolli i marrëveshjes në Përzhino.

“Lidhur me Prokurorin Special nga ana e dy partive politike dëgjoj se po përparohet mirë. Ne, BE dhe familja ndërkombëtare do të japim mundin tonë që zgjedhjet në prill të janë të lira dhe të kalojnë në pajtueshmëri me standardet ndërkombëtare”, deklaroi Han.

Han ka folur edhe për çështjen e emrit dhe problemin me refugjatë në Maqedoni dhe më gjerë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *