Home / Lajme / Maqedoni / Komandanti i zyrës së NATO-s Rumen Radev i gatshëm për të ndihmuar Tetovën

Komandanti i zyrës së NATO-s Rumen Radev i gatshëm për të ndihmuar Tetovën

11 gusht-Qëllimi i vizitës së tij në Tetovë ishte pikërisht ndihma që NATO mund ti ofrojë Tetovës në këto ditë të vështira. Kryetarja Arifi falenderoi inciativën e tyre per ndihmë, dhe garantoi që bashkpunimi i mirë do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Sot në hapësirat e komunës së Tetovës, kryetarja znj.Teuta Arifi, priti në takim Komandantin e zyrës së NATO-s për lidhje Rumen Radev. Fillimisht ai shprehi keqardhjen e tij për katastrofën natyrore që kaploi Tetovën dhe shprehu ngushllimet e tij më të thella deri tek familjarët e viktimave. Qëllimi i vizitës së tij në Tetovë ishte pikërisht ndihma që NATO mund ti ofrojë Tetovës në këto ditë të vështira. Kryetarja Arifi falenderoi inciativën e tyre per ndihmë, dhe garantoi që bashkpunimi i mirë do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *