Home / Lajme / Maqedoni / Kryetarja Arifi dhe Ministri Izairi në mbledhjen kordinative.

Kryetarja Arifi dhe Ministri Izairi në mbledhjen kordinative.

14 gusht-Gjatë vizitës, Ministri u takua dhe bisedoj me banorët e fshatit ku u informua për aktivitetet në vazhdim për eliminimin e pasojave nga katastrofa natyrore.

Kryetarja e komunës së Tetovës Teuta Arifi bashkë me Ministrin e Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Nurhan Izairi, zhvilluan kordinimin e radhës me grupin punues për vlerësimin e dëmeve në infrastrukturën rrugore, rrjetin e ujësjellsit dhe të kanalizimit.

Poashtu, Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Nurhan Izairi sot vizitoi terrenin dhe vizitoi fshatrat Reçë e Madhe, Reçë e Vogël dhe Poroj.

Gjatë vizitës, Ministri u takua dhe bisedoj me banorët e fshatit ku u informua për aktivitetet në vazhdim për eliminimin e pasojave nga katastrofa natyrore.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *