Home / Lajme / Maqedoni / Maqedonia shënon dy Ilindenët

Maqedonia shënon dy Ilindenët

2 gusht-Kryetari i Kuvendit të RM¬së, Trajko Veljanovski do të mbajë fjalim në solemnitetin në Kompleksin memorial të KAÇKM¬-së në fshatin Pelincë në Kumanovë, kryeministri Nikolla Gruevski do të jetë në shënimin në Shkup ¬ para përmendores të Metodija Andonov Çento

Republika e Maqedonisë sot shënon ¬ 112 vjetorin e Kryengritjes së Ilindenit dhe 71 vjetorin e Mbledhjes së parë e KAÇKM-¬së.

Kryetari i Kuvendit të RM¬së, Trajko Veljanovski do të mbajë fjalim në solemnitetin në Kompleksin memorial të KAÇKM¬-së në fshatin Pelincë në Kumanovë, kryeministri Nikolla Gruevski do të jetë në shënimin në Shkup ¬ para përmendores të Metodija Andonov Çento, kryetar i Presidiumit të KAÇKM¬-së, ndërsa presidenti i shtetit Gjorge Ivanov do të mbajë fjalim në Meçkin Kamen.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *