Home / Lajme / Maqedoni / Mjeku pediatër Bajrami: Largoni fëmijët nga zonat e vërshimeve

Mjeku pediatër Bajrami: Largoni fëmijët nga zonat e vërshimeve

4 gushtQytetarë dhe profesinal në lartësinë e duhur morale dhe qytetare. Të largohen kafshët e ngordhura nga ujrat rrjedhës dhe të pastrohen oboret për të parandaluar epidemitë e mundëshme

Mjeku pediatër Sani Bajrami apelon deri tek qytetarët që ti largojnë fëmijet nga zonat e prekura nga vërshimet për shkak të përhapjes së ndonjë epidemie. Ai gjithashtu thotë se se çdo qytetarë duhet të kryjë obligimin e tij qytetarë dhe profesinal në lartësinë e duhur morale dhe qytetare. Të largohen kafshët e ngordhura nga ujrat rrjedhës dhe të pastrohen oboret për të parandaluar epidemitë e mundëshme.

Ndryshe vërshimet kapluan Malësinë e Tetovës, Reçicën, Porojin, Dobroshtin si dhe disa fshatra fushorë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *