Home / Lajme / Maqedoni / Në Poroj kalojnë vetëm rastet urgjente

Në Poroj kalojnë vetëm rastet urgjente

7 gusht- Ai ka theksuar se në Poroj punohet me intensitet të përshpejtuar dhe makineri ndërsa pritet që kjo rrugë shpejt të jetë e kalueshme.

Rruga Tetovë-Jazhincë në fshatin Poroj është e zhbllokuar por vetëm për raste urgjente. Këtë e ka konfirmuar udhëheqësi i drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim Arif Arifi. Ai ka theksuar se në Poroj punohet me intensitet të përshpejtuar dhe makineri ndërsa pritet që kjo rrugë shpejt të jetë e kalueshme. Për momentin akoma banorët e fshatrave të komunës së Tearcës dhe Xhepçishtit shfrytëzojnë rrugë alternative nga fshati Trebosh dhe Shemshovë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *