Home / Lajme / Maqedoni / Pak: Hetimi për aferën e përgjimeve nuk guxon të lë hapësirë për dyshime

Pak: Hetimi për aferën e përgjimeve nuk guxon të lë hapësirë për dyshime

29 gusht-
“ Procesi i tërësishëm duhet të udhëhiqet në mënyrë transparente dhe të përgjegjshme pa lënë hapësirë për dyshime se po fshihen disa informacione”, deklaroi ish deputetja në Parlamentin Evropian, Doris Pak.

Pa përfundim të tërësishëm dhe efektiv juridik për përgjimet, sidomos për faktet në të, në Maqedoni vetëm do të thellohet kriza, ndërsa qytetarët do të ndjehen të pasigurt në vendin e tyre.

“ Procesi i tërësishëm duhet të udhëhiqet në mënyrë transparente dhe të përgjegjshme pa lënë hapësirë për dyshime se po fshihen disa informacione”, deklaroi ish deputetja në Parlamentin Evropian, Doris Pak.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *