Home / Lajme / Maqedoni / Policia arrestoi 4 kumanovarë për plaçkitje të refugjatit

Policia arrestoi 4 kumanovarë për plaçkitje të refugjatit

27 gusht-Plaçkitësit fillimisht i kanë ofruar refugjatit transport deri në kufi për 50 euro po më pas i kanë vjedhur të gjitha paratë që ika pasur me vete. Refugjatit i janë marrë 1200 euro, 2 celularë dhe gjësende tjera me vlerë.

Policia ka arrestuar 4 banorë të Kumanovës nën dyshimin se kanë plaçkitur një refugjat nga Afganistani.

Plaçkitësit fillimisht i kanë ofruar refugjatit transport deri në kufi për 50 euro po më pas i kanë vjedhur të gjitha paratë që ika pasur me vete. Refugjatit i janë marrë 1200 euro, 2 celularë dhe gjësende tjera me vlerë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *