Home / Lajme / Maqedoni / Policia maqedonase në kërkim të 26 të dyshuarve për terrorizëm

Policia maqedonase në kërkim të 26 të dyshuarve për terrorizëm

18 gusht-
Ata janë në arrati që prej fillimit të operacionit “Celula” javën e shkuar ku u arrestuan edhe 10 persona.

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë është vënë në kërkim të 26 shtetasve të tjerë të dyshuar për pjesëmarrje në luftërat e ISIS në Siri dhe Irak.

Ata janë në arrati që prej fillimit të operacionit “Celula” javën e shkuar ku u arrestuan edhe 10 persona.

Mes të arrestuarëve është edhe Rexhep Memishi, imam në xhaminë Tutunsuz në Shkup, e cila sipas MPB-së, ishte jashtë juridiksionit të Bashkësisë Islame të Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *