Home / Lajme / Maqedoni / Prifti ndalon në kishë vajin me shenjën hallall!

Prifti ndalon në kishë vajin me shenjën hallall!

27 gusht-Në tekst thuhet ”Që të mos përzihen gjërat”. Vaji hallall përdoret për përgaditje të ushqimit dhe kështu mund të ndikojë tek krishterët duke u futur brenda në to.

Skandalet në Maqedoni nuk kanë të ndalur. Diskriminimi tani prezent edhe në kishë. Në fotografinë që na dërgoj një Telegrafist shihet se çka ka deklaruar prifti i cili thotë se futja e vajit me vulë hallall në kishë do të thotë kërcënim pasi feja islame mund të shtrihet edhe në mesin e krishterëve.

Në tekst thuhet ”Që të mos përzihen gjërat”. Vaji hallall përdoret për përgaditje të ushqimit dhe kështu mund të ndikojë tek krishterët duke u futur brenda në to.

Për të qenë me qesharake e gjithë kjo, popi deklaron ”ne e dimë se si jepen çertifikatat hallall dhe e dimë se ato mund të jenë me ndonjë lutje të muslimanëve” përfundon deklarata e priftit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *