Home / Lajme / Rajon / Rama, në rrëfimin e parë pas pushimeve. Samiti i Vjenës, lufta kundër informalitetit dhe reforma në drejtësi.

Rama, në rrëfimin e parë pas pushimeve. Samiti i Vjenës, lufta kundër informalitetit dhe reforma në drejtësi.

21 gusht-
Kryeministri jep argumentet e tij, përse nuk ka probleme brenda koalicionit, siç është përfolur masivisht në media gjatë dy muajve të fundit. Shefi i qeverisë shqiptare pohon se do të ketë edhe reformim të Kodit aktual Zgjedhor.

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë të gjatë për Top Channel, flet për samitin e Vjenës; ekonominë, duke shpjeguar me detaje operacionin kundra evazionit fiskal; për reformën në drejtësi, ku për herë të parë Rama tregon se çfarë do të ndodhë, nëse mazhoranca nuk do t’i arrijë 93 votat për ndryshimet kushtetuese.

Kryeministri jep argumentet e tij, përse nuk ka probleme brenda koalicionit, siç është përfolur masivisht në media gjatë dy muajve të fundit. Shefi i qeverisë shqiptare pohon se do të ketë edhe reformim të Kodit aktual Zgjedhor.

Pjesë e intervistës janë edhe çështjet që lidhen me mosndëshkimin e zyrtarëve të lartë në Qeverinë “Berisha”, të dyshuar për afera korruptive, dhe përse pas 2 vitesh në qeveri, mazhoranca e majtë nuk ka zbardhur ende tragjedinë e Gërdecit, përfshi atë të 21 Janarit.

Dhe në fund, Rama flet edhe për koncertin e këngëtares Anastacia dhe çfarë e shtyu atë ta mbështesë këtë koncert. Intervistën e plotë me kryeministrin Edi Rama, dhënë gazetarit Muhamed Veliu.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *