Home / Lajme / Maqedoni / Rruga Tetovë-Jazhincë e lirë për qarkullim

Rruga Tetovë-Jazhincë e lirë për qarkullim

10 gusht-Pas shtatë ditësh ndalesë tashmë banorët e komunës së Tearcës dhe ata që lëvizin drejt kufirit me Jazhincën mund të qarkullojnë lirshëm.Lajmin e bëri të ditur policia e Tetovës.

Nga ora 10.00 e ditës së sotme është tërhequr ndalesa për qarkullim në rrugën Tetovë-Jahzincë në fshatin Poroj ku që nga tre gushti ishte i ndaluar komunikacioni për shkak të vërshimeve.Tashmë kjo rrugë mund të kalohet nga të gjitha automjetet me shenja të vendosura për lajmërim dhe kufizim të shpejtësisë.Pas shtatë ditësh ndalesë tashmë banorët e komunës së Tearcës dhe ata që lëvizin drejt kufirit me Jazhincën mund të qarkullojnë lirshëm.Lajmin e bëri të ditur policia e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *