Home / Lajme / Maqedoni / Arlem Dezir, Sekretari shtetëror francez për çështje evropiane për vizitë në Maqedoni

Arlem Dezir, Sekretari shtetëror francez për çështje evropiane për vizitë në Maqedoni

2 shtator-Në takim, siç njoftoi Sekretariati për Çështje Evropiane, do të bisedohet për integrimin evropian të Republikës së Maqedonisë, si dhe për angazhimet e të dy vendeve për bashkëpunim të mëtejshëm të hapur dhe të sinqertë.

Një delegacion i Ministrisë franceze të Punëve të Jashtme dhe Zhvillimit Ndërkombëtar, i kryesuar nga sekretari shtetëror për çështje evropiane Arlem Dezir sot do të qëndrojë për vizitë pune në Maqedoni.

Gjatë qëndrimit njëditor, delegacioni francez do të pritet nga zëvendëskryeministri i angazhuar për çështje evropiane Fatmir Besimi. Në takim, siç njoftoi Sekretariati për Çështje Evropiane, do të bisedohet për integrimin evropian të Republikës së Maqedonisë, si dhe për angazhimet e të dy vendeve për bashkëpunim të mëtejshëm të hapur dhe të sinqertë.

Sipas paralajmërimit, Arlem Dezir në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë do të ketë takim të përbashkët me anëtarët e Komisionit për çështje evropiane dhe të Komisionit për politikë

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *