Home / Lajme / Maqedoni / Daily Mail: Në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni uji i çezmës nuk pihet

Daily Mail: Në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni uji i çezmës nuk pihet

13 shtator-Në listën e shteteve të cilat nuk mund të pihet uji i çezmes, prestigjiozja britanike rendit edhe tre vendet e Ballkanit. Sipas Daily Mail, pirja e ujit në këto vende do mund të shfaqte sëmundje si diarreja, hepatiti A dhe kolera. Infografiku është postuar nga analizat e Just the Flight.

Sipas britanikes, Daily Mail, në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, uji i çezmës nuk është i pijshëm.
Në listën e shteteve të cilat nuk mund të pihet uji i çezmes, prestigjiozja britanike rendit edhe tre vendet e Ballkanit. Sipas Daily Mail, pirja e ujit në këto vende do mund të shfaqte sëmundje si diarreja, hepatiti A dhe kolera. Infografiku është postuar nga analizat e Just the Flight.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *