Home / Lajme / Maqedoni / Dega e PDSH-së në Bogovinë mbajti kuvend zgjedhor

Dega e PDSH-së në Bogovinë mbajti kuvend zgjedhor

14 shtator-
Kuvendi i degës gjithashtu zgjodhi kryesinë e re të degës, kurse për anëtar të kuvendit qendror të partisë zgjodhi kryetarin e deritanishëm të degës z. Zemri Asani.

Në vazhdën e aktiviteteve partiake të dielën më 13.09.2015 dega e PDSH-së në Bogovinë mbajti kuvend zgjedhor. Në këtë kuvend u zgjodh kryetari i degës, kryesia e degës si dhe anëtarët të kuvendit qendror të partisë nga kjo degë. Punimet e kuvendit i ndoqi struktura partiake e degës si dhe mysafir të tjerë.

Kuvendi i degës propozoi dhe për kryetar të ri e zgjodh avokatin Elvir Iseni.

Kryetari i ri i zgjedhur për degën e Bogovinws, z. Elvir Iseni në fjalën e tij përshëndetëse theksoi se ka pranuar me dëshirë postin e kryetarit të degës që për të paraqet një përgjegjësi dhe obligim, si dhe njëkohësisht kërkoi nga bashkëpunëtorët që të vazhdojnë të punojnë së bashku me intensitet edhe më të madh deri në ngadhënjimin e projektit kombëtar të PDSH-së. Ai më tej falënderoi kryetarin e deritanishëm të degës z. Zemri Asani për gjithë kontributin e dhënë.

Kuvendi i degës gjithashtu zgjodhi kryesinë e re të degës, kurse për anëtar të kuvendit qendror të partisë zgjodhi kryetarin e deritanishëm të degës z. Zemri Asani.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *