Home / Lajme / Maqedoni / Digjet një veturë në Tetovë

Digjet një veturë në Tetovë

25 shtator-Fillimisht është paraqitur tym dhe zjarr në pjesën e parnem ndërsa më pas I njejti është përhapur edhe në pjesën e pasme ku ka pasur edhe bombolë gazi.

Dje rreth orës 15.00 në rrugën e Karaormanit numër 15, në Tetovë në rrethana ende të pasqaruara ka shpërthyer zjarr në veturën Ford Fiesta, me targa të Tetovës, e drejtuar nga 31 vjeçaro M.S nga fshati Orashë.
Fillimisht është paraqitur tym dhe zjarr në pjesën e parnem ndërsa më pas I njejti është përhapur edhe në pjesën e pasme ku ka pasur edhe bombolë gazi. Me intervenimin e zjarrfikësve zjarri është lokalizuar. Është kryer hetim në vendin e ngjarjes dhe punohet në zbardhjen e këtij rasti, kurse dëmi është vlerësuar rreth 30 mijë denarë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *