Home / Lajme / Maqedoni / Dy të rinj humbin jetën në aksidentin në Kumanovë

Dy të rinj humbin jetën në aksidentin në Kumanovë

19 shtator-Aksidenti ka ndodhur në rrugën rajonale Kumanovë – Pçinjë, kur makina e tipit jeep Hyundai gjatë tejkalimit të makine të tipit “Golf” ka humbur drejtimin nga shpejtësia e madhe dhe ka rënë në humnerë ndër rrugë.

Dy të rinj kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur në periferi të qytetit.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën rajonale Kumanovë – Pçinjë, kur makina e tipit jeep Hyundai gjatë tejkalimit të makine të tipit “Golf” ka humbur drejtimin nga shpejtësia e madhe dhe ka rënë në humnerë ndër rrugë.

Policia dhe ekipet mjekësore kanë konstatuar vdekjen e dy të rinjve në vendin e ngjarjes, ndërsa rezultojnë edhe dy të lënduar.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *